09.02.2016

Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом зловживання посадовцями Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області та державних агропідприємств з виділенням земель учасникам АТО

             

Прокуратурою Закарпатської області оперативним вивченням ситуації  щодо земель, які призначалися учасникам АТО встановлено, що внаслідок протиправних дій службових осіб Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області та посадових осіб державних агропідприємств області спричинено тяжкі наслідки, що виразилось у вибутті з державної та комунальної власності значної площі земель сільсько-господарського призначення.
За цим фактом прокуратурою області розпочато кримінальне провадження з попередньою правовою кваліфікацією зловживання владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364  КК України).
         Вивченням та оперативним опрацюванням наведених у публікаціях електронних засобів масової інформації відомостей щодо продажу земель державних агропідприємств області та нехтування прав учасників АТО на отримання у власність земельних ділянок, прокуратурою з’ясовано, що на території Закарпатської області мають місце факти незаконного відчуження державного майна службовцями радгосп-заводів та подальше оформлення права користування чи власності на земельні ділянки під багаторічними насадженнями державних агропідприємств за сприянням службових осіб Держгеокадастру в області.   
         Прокуратурою Закарпатської області встановлено, що впродовж 2010-2015 років посадові особи Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області, за попередньою змовою із службовими особами державних агропідприємств області, зловживаючи службовим становищем, всупереч інтересам служби, умисно, з метою отримання неправомірної вигоди на користь третіх осіб,  в порушення вимог Земельного  кодексу України,  налагодили схеми незаконного відчуження земельних ділянок комунальної та державної форми власності.
         Цьому передувало незаконне, без згоди органу управління державним агропромисловим підприємством – Міністерства аграрної політики України, відчуження службовими особами радгосп-заводів багаторічних насаджень (виноградники та фруктові сади) третім особам.
         В окремих випадках, для реалізації злочинних намірів щодо незаконного відчуження земельних ділянок службовими особами державних агропідприємств області, посадовцями замовлялось виготовлення технічної документації по винесенню (відновленню) в натурі меж, а в процесі виготовлення   документації   державним кадастровим реєстратором у Реєстрі формувались земельні ділянки та вносились відповідні відомості щодо віднесення її до державної форми власності. Це, у свою чергу давало можливість в подальшому будь-якій особі, котрій попередньо, в порушення порядку відчуження державного майна службовцями радгосп-заводів, незаконно продано багаторічні насадження (виноградники), оформити право користування чи власності на вказані земельні ділянки під багаторічними насадженнями за сприянням службових осіб Держгеокадастру в області.          
         Метою вказаної незаконної оборудки є перехід права власності чи користування земель державної або комунальної власності в обхід процедури продажу на конкурентних засадах.
Водночас,  опрацювання даних публічної кадастрової карти свідчить, що частина земельних ділянок  розташовані  в межах від лінії державного кордону до лінії прикордонних інженерних споруд і відповідно до вимог ст. 77, 84 Земельного кодексу України відносяться до земель оборони і надання їх у власність заборонено.
 
 
 
Прес-служба прокуратури Закарпатської області

кількість переглядів: 613