Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
27.07.2016

Прокуратура в суді довела, що Мін`юст незаконно продав майно державного підприємства за борги

Львівський апеляційний господарський суд погодився з доводами апеляційної скарги прокуратури Закарпатської області та визнав недійсними електронні торги ДП «Інформаційний центр» Міністерства юстиції з продажу нерухомого майна Державного підприємства «Батьовський комбінат хлібопродуктів» загальною площею 5192,5 кв.м.

 

Як повідомив начальник відділу представництва інтересів громадянина або держави в суді та при виконанні судових рішень  Андрій Малинич, спірне майно, яке знаходиться в господарському віданні ДП «Батьовське КХП» та входять до системи державного резерву, належить державі в особі Державного агентства резерву України. Частка державної власності в статутному фонді – 100%.

Його арештували за борги держпідприємства і у січні минулого року через систему електронних торгів продали одній з приватних фірм, яка приймала участь в торгах, за 2 млн. 188 тис. грн.

Підставами для звернення прокуратури до суду стало те, що на продане майно поширюється Закон України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна».

За змістом Законів України «Про державний матеріальний резерв» та «Про управління об’єктами державної власності» такі підприємства є державною власністю, а тому їхні об’єкти та земельні ділянки, на яких вони розміщені, не підлягають приватизації та іншим видам відчуження.

Передача майна, необхідного для забезпечення зберігання матеріальних цінностей державного резерву і закріпленого за цими підприємствами, установами і організаціями, здійснюється на підставі рішення Кабінету Міністрів України.

При цьому, спірне майно перебуває лише у господарському віданні ДП «Батьовський КХП». За статутом підприємства держава не несе відповідальність за зобов’язання комбінату.

Також, порушено закон про гарантії держави щодо виконання судових рішень. Якщо рішення про стягнення коштів з держпідприємства чи юрособи не виконано протягом 6 місяців, то його виконання забезпечується за рахунок коштів, передбачених бюджетною програмою для виконання рішень суду. Спірне виконавче провадження триває вже понад 3 роки.

Ще при продажу майна у його вартість не було включено земельну ділянку під ним. Фактично приватне підприємство безоплатно отримало у власність ділянку державної власності, площа якої лише під будівлями складає пів гектара.

Слід зазначити, що підприємства цієї категорії призначені для забезпечення потреб України в особливий період, надання державної підтримки   окремим  галузям  народного господарства,  подання гуманітарної допомоги, забезпечення першочергових робіт під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Таким чином, в умовах особливого періоду, роль та значення об’єктів системи державного матеріального резерву неможливо переоцінити.

Всі ці доводи знайшли своє підтвердження в апеляційні скарзі прокуратури області за результатами розгляду якої апеляційним судом прийнято рішення про визнання недійсними результатів електронних торгів з продажу вказаного державного майна.

 

 

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

кількість переглядів: 599