Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
10.04.2023

Псевдоактивіст із Закарпаття таки проведе 6 років за ґратами: прокуратура відстояла покарання у Верховному Суді

Офіс Генерального прокурора у Верховному Суді відстояв покарання у виді 6 років ув’язнення для закарпатського псевдоактивіста за залишення потерпілого від ДТП у небезпеці (ч. 3 ст. 135 КК України). Крім того, чоловіка на 3 роки позбавили права керувати транспортними засобами.
Раніше Закарпатська обласна прокуратура послідовно довела вину закарпатця у судах першої та апеляційної інстанції. Із законністю цих рішень погодився і Верховний Суд, залишивши їх без змін.
У касаційних скаргах захисники засудженого просили як скасувати попередні рішення та повернути провадження на новий судовий розгляд, так і змінити кваліфікацію дій чоловіка на більш м’яку та закрити кримінальне провадження. Їх вимоги залишили без задоволення.
Нагадаємо, йдеться про дорожньо-транспортну пригоду, що трапилася в грудні 2017 року. Тоді чоловік на автомобілі «Skoda» в Ужгороді здійснив наїзд на пішохода, травмувавши його, та завідомо залишив без допомоги. Винувaтець aвaрії зник з місця інциденту, а його дії у подальшому призвели до смерті потерпілого.
У березні 2021 року Ужгородський міськрайонний суд ухвалив чоловікові вирок за порушення правил дорожнього руху, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження (ч. 1 ст. 286 КК України) та залишення його в небезпеці, що призвело до смерті особи (ч. 3 ст. 135 КК України).
Вже у травні 2022 року, під час перегляду провадження судом апеляційної інстанції, закарпатця звільнили від кримінальної відповідальності за вчинення ДТП у зв’язку із закінченням строків давності. Тоді це було зумовлено, зокрема, і штучним затягуванням розгляду провадження стороною захисту. Водночас міру покарання за залишення потерпілого в небезпеці Закарпатський апеляційний суд не змінив.
Таким чином прокуратура послідовно відстояла свою позицію та в найвищій судовій інстанції довела вину чоловіка у скоєному злочині. Рішення Верховного Суду набрало законної сили та оскарженню не підлягає.
 
Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

кількість переглядів: 295