Контраст contrast
Шрифт . . Очистити
Сховати налаштування
 
30.01.2019

У прокуратурі Закарпатської області підвели підсумки минулого року та визначили основні завдання на поточний 2019 рік

Сьогодні, 30 січня 2019 року, у прокуратурі Закарпатської області відбулась нарада, у ході якої обговорено підсумки роботи органів прокуратури за 2018 рік та визначено основні завдання на наступний період.
У заході взяли участь заступники прокурора області, керівники структурних підрозділів, прокурорсько - слідчі працівники прокуратури області, керівники місцевих прокуратур, їхні заступники та начальники територіальних відділів місцевих прокуратур.
В ході наради заступники прокурора області та керівниками деяких структурних підрозділів апарату поінформували про основні напрацювання протягом минулого року, заслухано пояснення керівників місцевих прокуратур. 
Так, упродовж 2018 року в Закарпатській області, як і у державі, спостерігається від’ємна динаміка вчинених кримінальних правопорушень. У Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 22055 кримінальних правопорушень, що на 1,4% менше, ніж за 2017 рік (22376). Із загальної кількості зареєстрованих злочинів – половину становлять правопорушення проти власності (більше 5 600).
Найбільше зареєстровано кримінальних правопорушень у містах Ужгороді (4711), Мукачеві (3124), Тячівському районі (2003), найменше - у Воловецькому (331), Великоберезнянському (463) та Перечинському (539) районах. Від вчинених злочинів потерпіло 7263 осіб, у тому числі 179 дітей,  160 осіб загинуло.
У 5244 кримінальних правопорушеннях особам вручено повідомлення про підозру (з урахуванням кримінальних правопорушень минулих років), всього, прийнято кінцеве рішення у 5433 кримінальних провадженнях (з урахуванням кримінальних правопорушень минулих років).
При здійсненні судочинства за новим Кримінальним процесуальним кодексом України, прокурорами прийнято участь у судовому розгляді усіх інстанцій у 3479 кримінальних провадженнях.  За участі прокурорів, судами І-ї підтримано обвинувачення у 1358 кримінальних провадженнях, з них 97 -  щодо неповнолітніх.
У 2018 році суттєво зросла ефективність роботи правоохоронних органів області з викриття корупційних кримінальних правопорушень. Так, закінчено розслідуванням 172 кримінальних правопорушень, які  скеровано до суду з обвинувальними актами. Найбільше виявлялось правопорушень щодо  привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (113) та прийняття пропозиції, обіцянки, або одержання неправомірної вигоди службовою особою (17).
Крім того, упродовж 2018 року судами відкрито провадження за позовами прокурорів на суму майже 610 млн. грн., з яких понад 577 млн. грн. – з питань земельних відносин, 10,2 млн. грн. – у бюджетній сфері, 13,7 млн. грн. – з питань державної і комунальної власності, 7,8 млн. грн. – у галузі охорони навколишнього природного середовища та 4,8 млн. грн. – про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями.
На нараді також розглянуто проблемні питання в роботі органів прокуратури. Прокурором області наголошено на необхідності здійснення рішучих і наступальних дій у боротьбі з корупцією, організованою злочинністю, розкраданням бюджетних коштів, охороні навколишнього природнього  середовища та розкраданню чи привласненню коштів виділених на ремонт доріг.
За результатами проведеної наради прийнято рішення з визначенням низки заходів, які необхідно реалізувати у поточному році.
 
Прес-служба прокуратури Закарпатської області

кількість переглядів: 659