18.12.2018

Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно організатора нападу на будівлю «Товариства угорської культури Закарпаття»

      

За процесуального керівництва прокуратури Закарпатської області, слідчим відділом СБ України в Закарпатській області завершено досудове розслідування  та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно організатора підриву будівлі «Товариства угорської культури Закарпаття».

 Йдеться про випадок, який стався 27 лютого цього року в м. Ужгород на Православній набережній. Зокрема, встановлено, що близько 3 год. ночі, здетонував саморобний вибуховий пристрій, який попередньо встановив один із злочинців. У результаті чого пошкоджено вікна та фасад будівлі та повністю знищено майно в офісі. Жодна особа не постраждала.

 В ході досудового розслідування, встановлено та доведено причетність до вчинення даного злочину чотирьох осіб, серед яких троє громадяни України та один - Молдови.

 Дії підозрюваного кваліфіковані за рядом статей: ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 14 та ст. 113 (організація та готування до диверсії), ч. 2 ст. 258 (терористичний акт, за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 263 (організація придбання, перевезення вибухових речовин без передбаченого законом дозволу), ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 194 (організація умисного пошкодження майна вчинення групою осіб), ч. 5 ст. 27 та ч. 1 ст. 358 (пособництво в  підробленні офіційного документа, який видається та посвідчується  установою, і який надає права), ч. 4 ст. 358 КК України (використання завідомо підробленого документа).

 

Довідково:

Наразі в Ужгородському районному суді перебуває на розгляді обвинувальний акт стосовно двох нападників на «Товариство угорської культури Закарпаття". Вони обвинувачуються у підготовці до диверсії (ст. 14, ст. 113 КК України), теракті (ч. 2 ст. 258 КК України), придбанні, перевезенні вибухових речовин без передбаченого законом дозволу (ч. 1 ст. 263 КК України) та умисному пошкодженні майна, вчиненому групою осіб (ч. 2 ст. 194 КК України).

Четвертий підозрюваний, громадянин Молдови – оголошений в  міжнародний розшук.

 

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

кількість переглядів: 929