16.11.2021

На Мукачівщині прокуратура через суд прагне повернути громаді земельну ділянку вартістю понад 30 млн грн

   

Мукачівська окружна прокуратура звернулась до суду через виявлені порушення під час використання земельної ділянки, наданої підприємству для видобування корисних копалин – андезиту та базальту. Наразі у справі відкрите провадження.

Йдеться про ділянку на території однієї із територіальних громад Мукачівського району. Її площа становить 1,4 га, а вартість – 30,6 млн грн.

Прокурор встановив, що вказане підприємство під час розробки родовища та користування земельною ділянкою неодноразово порушувало умови договору та природоохоронне законодавство. У подальшому саме з цих причин спецдозвіл на користування надрами для нього було скасовано. Не дивлячись на його анулювання, підприємство не здійснило рекультивацію спірної земельної ділянки для приведення її у стан, придатний для використання за призначенням. Крім цього прокуратура виявила і факти несвоєчасної сплати орендної плати та виникнення заборгованості.

Через виявлені порушення інтересів держави та задля повернення землі до комунальної власності громади Мукачівська окружна прокуратура звернулася до суду з позовною заявою, в якій наполягає на розірванні договору оренди вказаної ділянки.

 

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

 

 

кількість переглядів: 754