16.11.2021

Правоохоронці Закарпаття спільно обговорили протидію фальсифікації COVID-документів та нераціональному використанню бюджетних коштів

   

Як зробити боротьбу з незаконно виготовленими ПЛР-тестами та сертифікатами вакцинації більш ефективною та запобігти нераціональному використанню коштів, виділених на боротьбу з COVID-19? Саме це сьогодні обговорили представники правоохоронних та інших державних органів краю на спільній нараді. Вперше координаційний захід стосувалася такої тематики, а метою його проведення стала консолідація усіх наявних зусиль для боротьби зі злочинами цієї категорії.

Керівник Закарпатської обласної прокуратури Дмитро Казак розпочав із вже наявних результатів: маємо 167 зареєстрованих кримінальних проваджень щодо обігу фальсифікованих COVID-документів або ж нераціонального використання бюджетних коштів, виділених на запобігання цій хворобі. З цієї кількості 19 – вже розглядають у судах, є і 4 вироки.

Із нещодавніх прикладів скоординованої роботи правоохоронців – минулого місяця викрито двох працівниць ЦНАПу Мукачівської міської ради на використанні підроблених міжнародних сертифікатів про проходження вакцинації. Обвинувальні акти прокурором Мукачівської окружної прокуратури вже скеровано до суду, дії жінок кваліфікують за ч. 4 ст. 358 КК України, де можливе покарання і у виді обмеження волі до двох років.

«Ми повинні відстежувати увесь ланцюг скоєння злочину – від моменту виготовлення фальсифікованих документів і до їх надходження до кінцевого споживача, подальшого використання. При цьому потім, у суді, кожен прокурор наполягатиме на максимально можливому покаранні для причетних. А в перспективі, якщо приймуть зміни до Кримінального кодексу, цим покаранням буде від 17 до 170 тис. грн штрафу чи до 3 років ув’язнення», – резюмував Дмитро Казак.

Пріоритетом для нас є здоров’я мешканців нашої області, а не чиєсь прагнення збагатитися, коли в країні пандемія. Тому в ході наради спільно напрацьовано подальший механізм роботи органів безпеки, про результати якої надалі інформуватимемо.

 

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

кількість переглядів: 831