Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
15.03.2019

Закарпаття. Операція «Long Way»: проти нелегальної міграції

Силовики чотирьох країн кинули петлю на шию міжнародним злочинцям
Операція "Long Way" – спільна робоча група правоохоронних органів з України, Чехії, Словаччини та Польщі – припинила діяльність міжнародного угруповання з переправлення нелегальних мігрантів до країн Європи.
На знімках: під час проведення оперативних заходів на території Чеської Республіки та України.
 
У ході здійснення заходів з викриття та ліквідації каналів нелегальної міграції на державному кордоні України з країнами Європейського Союзу правоохоронними органами України, Чехії, Словаччини та Польщі ліквідовано транскордонне злочинне угруповання чисельністю майже 35 осіб, до якого входили громадяни України, Узбекистану, В'єтнаму, Словаччини та Білорусі. Створена для цього чотиристороння спільна робоча група правоохоронців отримала умовну назву "Long Way".
 
Встановлено, констатує прес-служба прокуратури Закарпатської області, що зловмисники незаконно переправляли вихідців з країн Південно-східної Азії через державний кордон України до Словаччини, Польщі та Угорщини з метою їх подальшої доставки до Німеччини.
 
Варто наголосити, що українськими оперативниками налагоджено активну взаємодію з колегами із Чехії, Польщі та Словаччини, де постійно проживали основні фігуранти злочинного угруповання. Переважна більшість зловмисників є вихідцями з України.
 
Правоохоронними органами чотирьох країн задокументовано 13 епізодів незаконного переправлення нелегальних мігрантів (переважно громадян В'єтнаму та Бангладешу) через державний кордон України. Загалом їхня кількість – понад 70 осіб.
 
Результатом операції "Long Way" стало одночасне проведення 11 березня оперативними підрозділами та спецпідрозділами Держприкордонслужби, слідчими підрозділами СБУ за процесуального керівництва прокуратури Закарпатської області на території України (в межах Закарпатської,  Івано-Франківської, Львівської областей), а також колегами по взаємодії на території Чехії, Польщі та Словаччини комплексу процесуальних заходів, під час яких затримано організаторів та посібників зазначеної транскордонної злочинної групи, котрі дотепер залишались на волі. Також проведено низку обшуків і допитів фігурантів кримінальних проваджень.
 
Крім того, спільними міжвідомчими групами Держприкордонслужби України та Служби безпеки України, за участі спецпідрозділу "Дозор" проведено обшуки за сімома адресами проживання фігурантів на території Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей. Більшість фігурантів угруповання на цей час переховувалися за межами України або вже перебували під слідством.
 
Під час обшуків виявлено та вилучено значну кількість наркотичних речовин, незареєстровану зброю, грошові кошти, мобільні телефони, сім-картки, маскувальний одяг.
 
Паралельно, на території Чехії, затримано 12 членів вказаного угруповання, з яких – вісім громадян України, три громадяни Узбекистану та громадянин Казахстану.
 
За процесуального керівництва прокуратури Закарпатської області тривають подальші слідчі дії та вживаються інші заходи в рамках міжнародної правової допомоги.
 
Зазначена нелегальна схема діяла у такий спосіб: групи нелегальних мігрантів формувалися в містах Київ та Одеса, після чого приховано перевозились на Закарпаття для переправки місцевими провідниками через державний кордон України до сусідніх країн Європейського Союзу. Звідти нелегалів транзитом перевозили через територію Словаччини, Польщі, Чехії аж до столиці Німеччини.
 
Члени злочинного угруповання потрапили в поле зору правоохоронців навесні минулого року.
 
Так, оперативними підрозділами Держприкордонслужби України за процесуального керівництва прокуратури Закарпатської області в ході оперативного супроводу кримінальних проваджень, які розслідувались Службою безпеки України та Національною поліцією, була проведена кропітка робота з викриття схем функціонування каналу нелегальної міграції та зв'язків між його членами. В ході чітко скоординованої роботи поступово викривались окремі епізоди протиправної діяльності розгалуженого злочинного угруповання.
 
За направленими повідомленнями оперативних підрозділів Держприкордонслужби України про виявлені кримінальні правопорушення було відкрито сім кримінальних проваджень за ст.332 ККУ (незаконне переправлення осіб через державний кордон України). На даний час вісьмом фігурантам повідомлено про підозру у вчиненні цього злочину.
 
Незважаючи на затримання груп нелегальних мігрантів та окремих осіб, причетних до їх незаконного переправлення як на території України, так і на території Словаччини та Польщі, діяльність злочинного угруповання не припинялась. Саме тому керівниками оперативних підрозділів правоохоронних відомств України, Чехії, Словаччини та Польщі було прийнято принципове рішення: провести спільні заходи з ліквідації виявленого каналу нелегальної міграції.  Саме взаємообмін інформацією та проведення спільних, чітко спланованих дій дали можливість встановити більшість членів злочинного угруповання і разом з колегами з Чехії, Словаччини та Польщі задокументувати їх протиправну діяльність у рамках робочої групи "Long Way".
Василь НИТКА.
Фото надано прес-службою прокуратури Закарпатської області.
Ужгород.

кількість переглядів: 3505