Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
25.11.2022

Прокуратура у Верховному Суді відстояла покарання двом виноградівцям у справі щодо нападу на Василя Гоблика

   

Офіс Генерального прокурора у Верховному Суді відстояв міру покарання для двох жителів Виноградова, які у 2020 році вчинили напад та незаконно позбавили волі Василя Гоблика, що призвело до тяжких наслідків. Вони таки проведуть 8 років за ґратами.

Суд касаційної інстанції лише частково задовольнив скаргу сторони захисту та змінив вирок Виноградівського районного суду та ухвалу Закарпатського апеляційного суду. Термін покарання кожному з чоловіків залишили без змін, як і кваліфікацію їх дій за ч. 3 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі). Щоправда судді перекваліфікували дії виноградівців із ч. 2 ст. 187 КК України (розбій) на ч. 2 ст. 186 КК України (грабіж, поєднаний із насильством).

На думку суду, підстав закрити провадження і виправдати нападників, як цього просили адвокати в касаційній скарзі, не було. Прокурори довели, що в ніч на 10 травня 2020 року у потерпілого виник конфлікт із двома місцевими мешканцями. Вони побили чоловіка та, відібравши особисті речі, залишили його неподалік одного з магазинів. Надалі перевезли тіло непритомного закарпатця у безлюдне місце й залишили на березі річки Тиса.

До сьогодні тіло чоловіка так і не знайшли. За фактом його зникнення триває досудове розслідування в окремому кримінальному провадженні  за ч. 1 ст. 115 КК України, процесуальне керівництво в якому здійснює Закарпатська обласна прокуратура.

 

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

кількість переглядів: 1014